V roce 1998 jsme se jako parta nadšených kamarádů ze tří  toho času fungujících country skupin dohodly, že si zahrajeme na společné akci někde v Táboře. Volba padla po delším zkoumání situace na kulturní zařízení v Čekanicích v Restauraci „Na Pěkné Vyhlídce“ a to hlavně z finančních důvodů, neboť tento sál byl bezkonkurenčně nejlevnější! Název se taky rodil dlouho a těžko, ale nakonec se domnívám, že se povedl docela výstižný! A první ročník festivalu pod názvem: Táborský Country Koktejl

Ten rok účinkovali skupiny : PicNic, Cugrunt a Koopr

 

1999   2.ročník, 16.května,  Tábor, Čekanice, sál Restaurace „Na Pěkné Vyhlídce“
 
2000   3.ročník, 15.května,  Tábor, Čekanice, sál Restaurace „Na Pěkné Vyhlídce“
 
2001   4.ročník,  20.května, Tábor, Čekanice, sál Restaurace „Na Pěkné Vyhlídce“
 
2002   5.ročník, 18.května, Sezimovo Ústí II, sál  "Hotelu"       Z původních 3-skupin zůstal vlastně jen „Cugrunt“, který akci po celou dobu pořádá a k němu se každý rok přidává několik dalších skupin z Tábora a okolí. Na poslední dva ročníky přijali pozvání i kapely z jiných regionů. V  r.2000 to byla „Messalina“ ze Strakonic, která ten rok vyhrála oblastní Portu a dostala ocenění také na celostátním kole. V loni přijel z Č.Budějovic „Frmoll“.a zvýšil tím počet účinkujících skupin na šest! Od 2.ročníku si zveme také taneční skupiny „Chaos“ nebo „Podkovu“. Do programu jsme zařadili také zajímavé soutěže o ceny sponzorů přímo na sále a na rozhlasových vlnách, např. na Faktoru, Eldorádiu, Kissu a rádiu Blaník.
 
2003   6.ročník, 17.května, Sezimovo Ústí II,  sál "Hotelu"     6.ročník Táborského country koktejlu byl zatím nejlépe obsazeným. Skupiny Pergamen, Kvintet a The Kýbl byly jasnou hvězdou,kterou doplnily stálice Táborské scény Weramon a již tradičně pořádající Cugrunt, který ovšem musel operativně řešit akutní zánět basové sekce okamžitou amputací této jednotky.V době začátku festivalu se krvácející torzo odebralo do zkušebny nazkoušet připravený repertoár s náhradním basákem.
Této nevděčné role se ujal Kekit,který umí zahrát třeba i na šňůru u stanu,ale baskytarista z něj asi nebude.Museli jsme toho dobrodruha každou chvíli krotit a připomenout mu,že v ruce nedrží kytaru sólovou nýbrž basovou.Vystoupení dopadlo jak dopadlo a touto cestou ještě jednou DÍK.To Kekitova formace, poskládaná v podstatě pár dní před Koktejlem, zahrála svoje autorské písně s klidem a čistě.Především song "Revolver" vyvolal největší ohlas.
Za zmínku stojí snad ještě pomoc Mildy z Weramonu,který se ujal průvodního slova.Mildo DÍKY MOC.
Kdo se na Koktejl 2003 nedostavil,mohl si o něm počíst v Táborských listech a ti kteří si umějí pustit telku,tak měli možnost festival dokonce i vidět a slyšet.
 
2004   7.ročník,  22.května, Tábor, pláž Sokolské plovárny     7.ročník Táborského country koktejlu se skutečně přestěhoval "pod širák" a to zdaleka nebyla jediná změna! Tak třeba název festivalu se trochu přizpůsobil novému místu a nyní se jmenuje Táborský Koktejl Jordán. Nikdo tím pádem nemusí dlouho pátrat, kde se vlastně odehrávají koncerty. Novým útočištěm se nám stala Sokolská plovárna na břehu vodní nádrže Jordán v Táboře. Další změnu doznal čas konání, začínalo se ve 14hod a končilo kolem 23hod. Díky tomu se Vám mohlo představit více skupin (bylo jich 11) a již tradičně dva taneční soubory. Co se týká obsazení jednotlivých koncertů, tak největší posun vpřed bez pochyby znamenalo angažování skutečných profesionálů (stačí se podívat na stránku "2004" či do fotoalbumu), čímž obsazení významně překročilo nejen hranice Tábora ale také kraje. Nesmím zároveň zapomenout poděkovat všem pořadatelům, bez kterých by se Koktejl v novém formátu takto uspořádat nepodařilo. K tradicím už také patří řešení problémů, to že byla zima se nechalo přežít i díky tomu, že na oplátku nepršelo a grog tekl plným proudem. Jeden z největších problémů nastal už v předvečer, kdy mi volal Pavel Jim Drengubák z Nezmarů po cestě z Českého Krumlova, že tam Šárka zcela ztratila hlas a tím pádem nemohou na Koktejl přijet! To jsem ovšem nemohl dopustit a zbývajícímu torzu nezištně a hlavně drze nabídl zpěvačky rovnou dvě a to z Cugruntu. Jim na to kupodivu bez váhání kývnul a překvapení bylo na světě! Nastalou situaci se totiž podařilo ututlat do poslední chvíle a jen pár zasvěcených vědělo, co se chystá. První půlku cca hodinového vystoupení odehráli pánové sami a pak to přišlo, Jim pozval na pódium naše holky a zbytek koncertu už vypadal jako v dobách, kdy Nezmaři měli zpěvačky dvě. Ještě jednou se touto cestou klaním odvaze Jima, Tondy a Pavla, vždyť společná zkouška spočívala v přehrání pár úryvků písniček ve stanu za pódiem, těsně před vystoupením. Vlastně tímto aktem opět vzdali hold jménu své kapely - Nezmaři.
 
2005   8.ročník,  21.května, Tábor, pláž Sokolské plovárny     8.ročník Táborského Koktejlu Jordán je již minulostí, a tak je na řadě rekapitulace. Jak by řekl klasik, všude chleba o dvou kůrkách, a tak se dařilo i nedařilo. Tak třeba: všechny kapely přijely včas a odehrály svoje vystoupení se ctí, časový skluz se díky skvěle odvedené práci moderátora Jirky Hladkého dařilo držet na cca 15minutách, návštěvníků přišlo přibližně dvojnásobek oproti roku 2004, anketních lístků se vrátilo víc než-li 3x tolik co vloni. Zahájili jsme spolupráci s Klíčkem, který si na Plovárně postavil stánek s výrobky svých klientů, a pak je tu spousta malých drobností, které nejsou na první pohled vidět. Stejně tak i některé prohřešky či nedodělky. Pak je tu nespokojenost návštěvníků třeba se zákazem kouření na zatravněných plochách plovárny, což si zase jiní nemohou vynachválit. Počasí patří tak nějak do obou kategorií. To, že se v sobotu Sluníčko ukazovalo v celé své kráse až to chvílemi přehánělo, jsem musel splatit hned v pondělí. Ještě po cestě z Tábora jsem si liboval jak je "krásně hnusně". Provazy vody skrápěly vyprahlou zem tak prudce a vydatně, že jsem měl v mžiku plnou garáž vody. Hold si budu muset příště smlouvu o počasí přečíst až do konce... Další podrobnosti o Koktejlu 2005 a hlavně fotky se budu snažit postupně přidávat do fotoalba. Fotek je asi 350, tak než se jimi prokoušu, bude to asi chvilku trvat, leč trpělivost růže přináší . . .
 
2006   9.ročník,  20.května, Tábor, pláž Sokolské plovárny     Chtělo by se řvát HURÁ! Tentokrát téměř vše klapalo jak na drátkách a tak jediný problémeček nám připravilo vlastně jen počasí. Pečeť udeřila do strun se 14tou hoďkou v zádech ještě za podpory Sluníčka. To si však laškovně začalo hrát na schovku a jelikož se nám ho nepodařilo najít včas, tak se chudák malé, kolem 16h rozplakalo! Naštěstí jen malinko, protože vidělo že to vlastně nikomu moc nevadí, neb jak se říká - připraveným štěstí přeje. Zato kolem 18h to Vám byl pláč! Krátký, leč vydatný. Asi ho začal bolet zoubek od těch sladkostí, co lákaly ve stánku. Osobně si ale myslím, že si konečně uvědomilo, že naše hokejky budou opět hrát o zlato na MS 2006 a prostě dojetím pustilo slzu/y. Náladu nám všem ještě vylepšil příjezd Pavlíny Jíšové, která Sluníčku domluvila. To utřelo slzy a mocně fouklo do mraků, které pak festivalové dění pozorovaly z uctivé vzdálenosti. Jednu kaňku jsem přece jen našel. Lokálka na poslední chvíli musela koncert odříct, neboť showman Franta Zapadlo se musel intenzivně věnovat částečné rekonstrukci své schránky tělesné. Nic méně o tuhle skvělou kapelu nepřijdete, neboť už nyní mám slíbenou účast na rok 2007. Tímto způsobem vzniklé místo na pódiu obratně vyplnila část "Poupat" která si dnes říká Pouta. A byl to záskok hodnotný. Pak přišla už jen tma a velké finále. Pro mnohé bylo totiž velkým překvapením složení doprovodné skupiny Pavlíny Jíšové, která přijela i se svými přáteli. Což sice v plánu bylo, ale ti měli být původně jen dva: Pavel Malina a Pavel Peroutka. To že přijede také . . .  A víte co? Ať je to trošku napínavější, si načatou větu můžete najít ve fotogalerii Koktejlu 2006! Netvrdím, že už tam je, neboť  fotek je hafo, tak než se jimi prokoušu, bude to asi chvilku trvat, leč trpělivost růže přináší . . . 
 
2007   10.ročník,20.května, Tábor, pláž Sokolské plovárny     . . . se definitivně nachází na smetišti dějin. Z hlediska globálního aspektu je celkový dojem z jubilejního ročníku Táborského Koktejlu pozitivní. Především díky Vám, Vám - kteří jste neváhali vyměnit "gaučing", "TV mánii", jiné "konkurenční podniky" a další "podvratné činnosti" za návštěvu Našeho-Vašeho festivalu. Můžeme se jen dohadovat jaká konkrétní páčka nasměrovala Vaše kroky právě sem, ale určitě to nebyla jen jedna, že? Jistě, jméno Vlasty Redla bylo dostatečně velikým magnetem, ale samo o sobě by určitě nestačilo. Vždyť takový gulášek jen z masíčka by taky moc strávníkům nechutnal. A tak jako správný kuchař míchá svoje dobrůtky z různých maličkostí, tak i dramaturgie Koktejlu je pečlivě míchána pro co nejjemnější chuť, která se jen tak nezapomíná. Bluegrassové pochoutky dodaly kapely BlueGate, The Giant Mountains Band a Samotáři. Na folkovou strunu zahrálo Hluboké nedorozumění, 4zdi a Spadané listí. Svojí folkovou troškou, šmrncnutou ještě třeba rockem, jazzem nebo i něčím nezařaditelným, přispěl FolkŠok a Cugrunt. Zcela mimo kategorii bylo vystoupení Hradecké Lokálky, která svůj styl vtipně označila "Tragedy country". Další koření v podobě tanečků předvedl taneční soubor Atak a Dupáček. O třešničku na dortu, respektive paraplíčko na koktejl se postarala skupina historického šermu se svojí ohňovou show. Skoro by se chtělo říct - DOKONALÉ! Ale je vůbec něco na té naší Kouli "dokonalé"? Jedna kaňka se vloudila díky marodce ve skupině Tanec v jeteli. To by se ještě nechalo přejít mrknutím oka, obzvláště pokud se bude Tančit v jeteli příští rok. Co se ovšem nedá smazat jen tak lehce, je "velmi svérázné" chování provozovatele kamenného kiosku na plovárně. Myslím že se mnou budete souhlasit, až se zde časem dočtete podrobnosti, které prozatím nemohu odhalit v celé své "kráse". Prozradit mohu tolik: P. Dohnal (provozovatel) podvedl a následně okradl hlavního pořadatele (tedy mě) a aby toho snad nebylo málo, svoje "vystoupení" završil fyzickým napadení, které řeší Policie ČR.
 
2008   11.ročník,  24.května, Tábor, pláž Sokolské plovárny
 
2009   12.ročník,  23.května, Tábor, pláž Sokolské plovárny
 
2010   13.ročník,  22.května, Tábor, lesopark Pintovka
 
2011   14.ročník,  21.května, Tábor, lesopark Pintovka
 
2012   15.ročník,  19.května, Tábor, lesopark Pintovka - teprve bude . . .